Witaj w teście: Test - BHP przy prowadzenie auta 1. Przy wymianie koła na zapasowe: Należy zabronić pasażerom wysiadania z samochodu Zatrzymujemy samochód tak by w żaden sposób nie utrudniać ruchu Dla zachowania bezpieczeństwa koło wymieniamy tylko na parkingu Należy włączyć światła awaryjne, włożyć kamizelkę odblaskową i ustawić trójkąt ostrzegawczy2. W samochodzie służbowym: Obowiązuje zakaz wyrzucania śmieci Obowiązuje zakaz palenia papierosów Powinno się jeździć w okularach Obowiązuje nakaz zachowania porządku3. Podczas wymiany koła na zapasowe pasażerowie: Celem uniknięcia wypadku kierują ruchem samochodowym Udzielają rad osobie wymieniającej koło w jaki sposób powinna to robić Winni wysiąść z auta i oddalić się na bezpieczną odległość Biorą czynny udział w wymianie koła by przyspieszyć pracę4. Podczas jazdy samochodem służbowym kierowca powinien: Odbierać telefon, ale tylko do przełożonego Zawsze egzekwować pierwszeństwo drogi jeśli je posiada Zachować wysoką kulturę jazdy Jechać zawsze z maksymalną dozwoloną prędkością5. Ładowność samochodu można minimalnie przekroczyć: O 15% O 10% Nie można przekraczać ładowności samochodu O 5%6. Przy wymianie koła na zapasowe trójkąt ostrzegawczy ustawiamy: W odległości 30 m za samochodem W odległości 10 m za samochodem Zaraz za samochodem W odległości 50 m za samochodem7. Samochód służbowy powinien być umyty: Nie musi być myty jeśli przełożony nie wyda takiego polecenia Za każdym razem gdy się ubrudzi Raz w miesiącu Dwa razy w miesiącu8. Przed ruszeniem samochodem służbowym kierowca powinien Dowiedzieć się czy po drodze policja nie robi kontroli drogowych Zapiąć pasy bezpieczeństwa i sprawdzić czy wszyscy pasażerowie zapieli swoje Sprawdzić drogę dojazdową do miejsca docelowego Sprawdzić prognozę pogody9. Kierowca ma obowiązek: Jeździć w miarę możliwości powoli tak by nie przeciążać silnika Umyć samochód po skończonej pracy Prowadzić samochód w okularach korekcyjnych jeśli lekarz wydał takie zalecenie Za każdym razem przed ruszeniem w trasę sprawdzić poziom oleju silnikowego10. Płyny eksploatacyjne w samochodzie służbowym: Powinny raz w roku być uzupełniane przez pracownika Powinny być wymieniane raz w roku przez mechanika Powinny być sprawdzane raz w miesiącu przez pracownika Nie muszą być wymieniane jeśli mechanik podczas przeglądu tego nie zaleci